Dywany kilim

( ilość produktów: 1484 )

Choć w Europie zostały rozpowszechnione dopiero w średniowieczu, dywany kilim od dawien dawna zdobiły ściany, podłogi oraz meble w starożytnej Grecji, Egipcie czy chociażby Azji. Te historyczne elementy dekoracyjne również w dzisiejszych czasach zachwycają swoim wyglądem, prezentując się znakomicie w każdym pomieszczeniu mieszkalnym, niezależnie od tego, czy jest to salon, sypialnia, pokój gościnny czy jadalnia.

Prowadzony przez nas sklep oferuje klasyczne dywany kilimy tkane ręcznie, a sposób przeplatania nitek jest już wiekową tradycją. To produkty nie tylko wyjątkowo estetyczne, ale i wytrzymałe oraz odporne na ścieranie i wydeptywanie.

Skąd się wziął kilim?

Najstarsze odnalezione tego rodzaju dekoracje pochodzą jeszcze z IV lub III w. p.n.e. Misternie zrobione kobierce mogły być jednak tkane nawet dużo wcześniej. Stały się one bardzo popularne w Azji oraz w Europie z racji tego, że ich technika wykonania była niezbyt skomplikowana i można było przystosować krosna do koczowniczego trybu życia. Sposób przeplatania nitek w klasycznych kilimach nie zmienił się pomimo upływu lat. Jest to bardzo czasochłonna praca, jednak jej efekty zachwycają. Dzięki materiałom, z jakich powstają, są to produkty wyjątkowo wytrzymałe i długowieczne.

W naszym sklepie z dywanami znajdziesz modele o różnych wymiarach oraz dostępne w bogatej palecie wzorów. Spraw sobie oryginalną dekorację na podłogę lub na ścianę!

Kilim – ekspercko wykonane dywany ozdobne

Proponowane przez nas klasyczne dywany kilim różnią się od siebie wieloma aspektami – znajdują się na nich zróżnicowane wzory czy barwy, posiadają inne rozmiary lub kształt. Niezmienna pozostaje ich wysoka jakość i kunszt wykonania. Rzemieślnicy, którzy podejmują się utkania jednej z owych ozdób, poświęcają nieraz swoje życie, by rozwinąć swój talent i móc tworzyć przepiękne elementy dekoracyjne, które niedługo po zakończeniu prac nad nimi uświetniać będą wybraną przez Ciebie izbę. To dzieła sztuki, których nie można pomylić z tanimi zamiennikami pojawiającymi się na pobliskim pchlim targu.

To, co odróżnia klasyczne dywany kilim od innych rodzajów dostępnych elementów ozdobnych jest technika ich wykonania. Ta niegdyś przekazywana z pokolenia na pokolenie sztuka tkania jest wykorzystywana do dziś, a te ozdoby, które właśnie w taki sposób są tworzone, nie tylko prezentują się obłędnie, lecz również posiadają większą wartość inwestycyjną. Tradycja ma jednak swoją cenę – wykonanie jednego produktu zajmuje wiele tygodni, a szkolenie rzemieślnika, który jest w stanie bezbłędnie wykonać tak szykowną dekorację, może trwać nawet parę lat.

Zapraszamy do przeglądania udostępnione przez nas katalogu online. W nim znajdują się dywany kilim, które wybraliśmy spośród wielu propozycji. Gwarantujemy, iż znajdziesz tutaj jedynie najwyższej jakości ozdoby, które polecić możemy z czystym sercem każdemu wielbicielowi tradycji i piękna. Kliknij w miniaturkę interesującego Cię produktu, by zaczerpnąć o nim więcej informacji, a w razie pytań skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.

Wybierz klasyczny dywan kilim z naszej kolekcji i stwórz oryginalną aranżację!

Rozmiary
  • Niestandardowe
  • Standard
Kształt
Kolor
Marka
Rodzaj splotu
Rodzaj runa
Cena
-
Pokaż tylko
pixel