Dywany Gabbeh

( ilość produktów: 149 )

Cenisz prostotę i moc koloru? Stawiasz na wysokiej jakości naturalne materiały przy wykańczaniu wnętrza? Jeśli tak, z pewnością pokochasz stylowe dywany Gabbeh! Ich ciekawe wzory przykuwają wzrok, a intensywne barwy ożywiają pomieszczenie. Ze względu na swój orientalny charakter i wysoką jakość od lat cieszą się ogromną popularnością. Obejrzyj nasze dywany irańskie i zamów je jeszcze dziś!

Ręcznie tkane dywany Gabbeh w nowoczesnej odsłonie

Początkowo wyrabiali je kaszkajscy nomadowie, używając ręcznie przędzonej owczej lub koziej wełny. Barwili ją na intensywne kolory, zwłaszcza czerwienie i granaty, a następnie tkali z niej fantastyczne kompozycje złożone głównie z geometrycznych kształtów i motywów zwierzęcych. Z czasem dywany Gabbeh, określane też jako irańskie, przestały kojarzyć się jedynie z charakterystycznym wzornictwem w stylu etno. By dostosować je do gustu klientów z Zachodu, zaczęto wytwarzać także modele o jasnej kolorystyce z drobnymi zdobieniami lub różnymi wariantami gradientu. W efekcie możesz dziś wybierać z ogromnej palety barw i deseni.

Do jakich aranżacji pasują dywany irańskie?

Każdy element wyposażenia wnętrz należy dobrać do aranżacji wnętrza, biorąc pod uwagę podobne czynniki. Do tych najważniejszych zaliczamy:

  • kolorystykę pomieszczenia,
  • styl, w jakim je urządzono,
  • dominujące w przestrzeni kształty i struktury.

Ta sama zasada odnosi się do ozdób podłogowych typu Gabbeh (irańskich). Z pełną swobodą można jednak stwierdzić, że ze względu na prostotę świetnie podkreślą charakter wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym i loftowym. Z drugiej strony ich orientalne wzornictwo bardzo dobrze współgra ze stylem rustykalnym i boho.

Dywany Gabbeh to najwyższa jakość i wysoka trwałość

Walory estetyczne to niejedyna zaleta, jaką mogą się pochwalić współczesne dywany klasyczne z rodzaju Gabbeh. Te irańskie dzieła do dziś wyrabia się ręcznie. W naszym sklepie znajdziesz modele wykonywane wyłącznie z najwyższej jakości przędz naturalnych. Dzięki temu, że są gęsto tkane z miękkiego runa, stanowią przyjemne podłoże dla stóp. Wyplatane z ogromną precyzją, nie tylko prezentują się nienagannie, ale i służą właścicielom przez wiele lat.

Jeszcze dziś znajdź u nas wymarzony dywan Gabbeh!

Ponieważ kochamy wszystkie klasyczne elementy dekoracyjne, w tym te z rodzaju Gabbeh (irańskie), mamy dla Ciebie szeroką gamę modeli do wyboru. Niezależnie od tego, czy szukasz jedynie niewielkiego chodnika, czy efektownej dekoracji na całą podłogę – znajdziesz je w Modecor. Odwiedź nasz sklep z dywanami i jeszcze dziś zamów swój wymarzony egzemplarz!

Rodzaj runa
Cena
-
pixel