Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dywany orientalne

( ilość produktów: 2485 )

Chociaż wielu kojarzą się z tanimi podróbkami, które można było za czasów PRL-u znaleźć na pobliskim pchlim targu, klasyczne arabskie czy afgańskie dywany orientalne od dawna są synonimem piękna i wysokiego statusu. Te historyczne wyroby pochodzące z bliskiego wschodu zdobiły niegdyś komnaty pałacowe królów, carów oraz innych magnatów sprawujących piecze nad rozległymi granicami państw. To ekskluzywne wełniane lub jedwabne produkty, które wymagają od rzemieślnika ogromnego kunsztu oraz cierpliwości, lecz efekt zarówno był, jak i jest dzisiaj, powalający.

Dywany orientalne – ozdoby pełne wdzięku

Dostępne w naszej ofercie klasyczne jedwabne i wełniane dywany orientalne są wzorowane na wyrobach, które były wytwarzane w Persji oraz innych krajach bliskiego wschodu już od XVI wieku. Rzemieślnik, który podejmował się utkania owej ozdoby, często poświęcić musiał nawet kilka miesięcy, by końcowy efekt był zadowalający. Używane były w tym celu najwyższej jakości materiały, których cena przekraczać mogła wartość małej wioski. Tak narodziła się tradycja, która podtrzymywana jest do dziś.

Znajdujące się w asortymencie Modecor dywany orientalne to klasyczne, wełniane albo jedwabne wyroby arabskie, pochodzące z Pakistanu, Iranu lub innych krajów Bliskiego Wschodu. Oferujemy również ozdoby wykonane w Indiach albo stworzone z włókien syntetycznych. Wszystkie cechują się ciepłymi kolorami oraz chwytającymi za serce motywami i wzorami, które można podziwiać przez wiele godzin. Te ręcznie wykonane ozdoby szybko stają się jednym z najbardziej zauważalnych elementów wnętrza, przyciągając wzrok wszystkich zaproszonych przez Ciebie gości. W dodatku prawie każdy – jedwabny lub wełniany – orientalny dywan arabski, afgański czy irański jest łatwy w pielęgnacji.

Do wyboru udostępniamy wiele klasycznych arabskich czy afgańskich produktów, które różnią się od siebie materiałem, kolorem, motywem oraz wzorami. Każdy z nich to twój ręcznie robiony przez jednego ze współpracujących z nami artystów. By dowiedzieć się więcej na temat danej wełnianej lub jedwabnej ozdoby, wystarczy, że klikniesz w jej podobiznę, a zostaniesz przekierowany na stronę internetową zawierającą wszystkie niezbędne informacje.

Gwarantujemy, iż klasyczny arabski dywan orientalny to zakup, którego nie będziesz żałować. To przepiękne, ponadczasowe i posiadające długą historię elementy ozdobne wnętrz, które z pewnością będą pasować do każdego wystroju pomieszczenia. Jeśli pojawiłyby się jakiekolwiek pytania na temat dostępnych produktów, zapraszamy do kontaktu.

pixel